Aktualności

BIM W BUDOWNICTWIE

BIM szturmem podbija rynek budownictwa nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Niektóre państwa, jak chociażby Wielka Brytania włączyły jego założenia do ogólnokrajowego projektu reformy budownictwa. W Polsce istnieje dużo większa samodzielność na gruncie wdrażania BIM w poszczególnych firmach. To przedsiębiorcy decydują o tym, jaki model pracy w ich opinii najlepiej sprawdzi się przy codziennych projektach i przyniesie najbardziej wymierne efekty.

Poza zapoznaniem się technologią BIM i wszystkimi aspektami, które się nie niego składają, niezwykle ważnym elementem jest wybór odpowiedniego programu, którego podstawowym założeniem powinna być automatyzacja codziennej pracy i przeniesienie jej na bardziej profesjonalny i precyzyjny poziom.

Niezależnie od tego czy program ma znaleźć swoje podstawowe zastosowanie w projektowaniu konstrukcji stalowych, żelbetowych czy stanowić narzędzie do tworzenia rysunków budowlanych, powinien być przede wszystkim uniwersalny i kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi rozszerzeniami i ulepszeniami. Dzięki temu, projektant będzie miał poczucie, że jego praca w pełni spełnia wysokie wymogi, jakie stawia współczesny, silnie rozwinięty świat.

Prota to rozwiązanie na miarę współczesnych realiów, które jest w pełni niezawodne i przenosi pracę na wyższy poziom zaawansowania. Użytkownicy oprogramowania mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej, w jaką zostało ono wyposażone przez producentów. Zarządzanie rysunkiem, tworzenie zaawansowanych i dokładnych detali, możliwość edycji elementów bogatej biblioteki – to tylko niektóre z funkcji, jakie zapewnia oprogramowanie Prota. W pełni intuicyjne i profesjonalne narzędzie sprawi, że wdrożenie technologii BIM na grunt codziennej pracy stanie się bezproblemowe i naturalne.

Wysoka precyzja w wykonywaniu dobrych jakościowo projektów to podłoże sukcesu architektów, przedstawicieli branży budowlanej i konstruktorów. Warto zatem poświęcić więcej czasu i dokonać wyboru narzędzia, które będzie w pełni dopasowane do naszych potrzeb.