Aktualności

Złap kreta skutecznie i szybko

Pułapka na krety to dobra rzecz

Klienci doceniają taką pułapkę i sięgają po nią często. Może to być typowe urządzenie, przypominające pułapkę na myszy czy szczury. Może to być inny środek, np. proszek, spray czy na przykład świece dymne. Zaletą takich środków jest ich nieinwazyjny charakter, nie niszczą środowiska naturalnego, nie uszkadzają roślin w ogrodzie oraz nie mają negatywnego wpływu na ptaki i ekosystem danego ogrodu czy ogródka. Kret potrafi zniszczyć ogród i doprowadzić do rozpaczy właściciela takiego miejsca. Na pewno nie jest to dobre rozwiązanie, dlatego warto kupić porządne środki pielęgnacji roślin. Sprawdzą się przez długi czas, dodadzą urody ugrodom i sprawdzą się najlepiej, jak to możliwe. Jakość, solidność, trwałość to najlepsze cechy takich różnych rozwiązań.

Jakie są pułapki?

Wyglądają jak małe klatki – kret łapie się w nie i może zostać wywieziony daleko poza ogród, wówczas nie powróci. Takie postępowanie jest dobre – kret znika, ale żyje, nikt mu krzywdy nie robi. Pułapka na kreta https://www.gardenowo.pl/zwalczanie-szkodnikow/odstraszacze/ jest niedroga i sprawdza się doskonale, warto kupić nawet kilka takich urządzeń i mieć je w swoich zasobach.

Nowością jest kretołapka na krety

Pułapka zbudowana z rurek PCV z zapadkami pomaga złapać kreta. O złapaniu tego zwierzaka sygnalizuje zmiana ułożenia stalowej łapki, która jest typowym sygnalizatorem. Kret nie może wyjść z pułapki, ponieważ zapadkę otwiera się od zewnętrznej strony. Kreta zabijać nie wolno, ponieważ podlega ochronie, ale można go wywieźć daleko od ogrodu i wypuścić gdzieś w zieleni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla niejednej osoby.

Jak nastawić pułapkę?

Należy znaleźć miejsce działania kreta, następnie wykopać mały otwór w ziemi. Pułapkę układa się w otworze tak, aby była ona na tunelu, którym porusza się kret. Dzięki temu można efektywnie korzystać z takiego urządzenia.

Nawet jeśli w ogrodzie nie ma kretów to dobrze jest kupić pułapkę, bo prędzej lub później takie zwierzątka się pojawią, jest to więcej niż pewne i nie należy się łudzić, że tak się nie stanie.