Aktualności

Zabezpiecz odpowiednio swój telefon

W jaki sposób zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem?

Trudno sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego. Jest on nie tylko nam potrzebny do pracy, ale także do utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną, czy też nierzadko do zabawy. Roztargnienie oraz pośpiech są bardzo często przyczynami uszkodzenia obudowy czy też ekranu smartfona. Telefony dodatkowy użytkowane bywają w dosyć ekstremalnych warunkach, na przykład podczas uprawiania aktywności fizycznej. Jak zabezpieczyć swój telefon przed uszkodzeniem?

Zabezpieczanie smartfona przed uszkodzeniem, które wynika z upadku, a często także z pozostawionych ostrych przedmiotów w torebce czy też w kieszenie, warto rozpocząć od naklejania na ekran hartowanego szkła. Niezależnie do tego, czy nasz telefon kosztował czterysta złotych, czy też kilka tysięcy, należy odpowiednio zadbać o jego wyświetlacz. Ekrany dotykowe można bardzo łatwo uszkodzić, a temu zapobiec może właśnie szkło hartowane.
Na rynku także znajdziemy folie ochronne, one z kole w przeciwieństwie do szkła, nie chronią przed bardzo przykrymi skutkami upadków, ale jedynie zapobiegają powstaniu rysek nieestetycznych na wyświetlaczu. W duecie do szkła hartowanego należy dobrać odpowiednio etui na telefon. Tak naprawdę to zanim zaczniemy swój nowy telefon użytkować, to już powinniśmy się zdecydować na zakup specjalnego etui. Pamiętajmy, że etui na telefon powinno być dopasowane stricte pod konkretny model telefonu. Dowolne etui się nie sprawdzi.