Firmy

Wkrętarka akumulatorowa Bosh

Moc wkrętarki jest związana z momentem dokręcania. Moc wkrętarek elektrycznych zasilanych sieciowo jest wprost proporcjonalna do mocy silnika. Moc wyjściowa waha się od 450 do 705 watów. Jeśli wkrętak elektryczny jest zasilany przez zewnętrzny transformator, im wyższe napięcie zasilania, tym większa będzie moc wkrętaka. Napięcie akumulatora określa moc bezprzewodowych wkrętaków elektrycznych. W przypadku najmocniejszych, napięcie waha się od 3,6 V (V) do 18 V (V). W przypadku akumulatorowych wkrętarek elektrycznych wysokie napięcie pozwala na dłuższą żywotność akumulatora i zmniejsza potrzebę częstego ładowania akumulatorów. Wkrętarki elektryczne udarowe to wkrętarki elektryczne, które są przeznaczone do wkręcania i wykręcania pod dużym obciążeniem.  Wkrętarka akumulatorowa bosh zaprojektowana do wkręcania i wykręcania pod dużym obciążeniem jest znana jako wkrętarka udarowa.

Zakup wkrętarki akumulatorowej może pomóc w wielu zadaniach i projektach, ponieważ to małe narzędzie elektryczne pozwala na łatwe wkręcanie i wykręcanie śrub. Głowica wkrętaka jest wyposażona w uchwyt na końcówki, który może być magnetyczny lub posiada system szybkiego uwalniania. Uchwyt bitów ułatwia szybkie włożenie odpowiedniego bitu do łba śruby.

Jeśli zamierzasz złożyć tylko pięć mebli w ciągu roku, wystarczy wkrętarka elektryczna 3,6 V o pojemności co najmniej 1 Ah i momencie obrotowym 3 Nm. Dla prostoty użytkowania i wygody wybierz mały, lekki model. Poręczna wkrętarka akumulatorowa bosh idealnie sprawdzi się w tej roli.

Jeśli zamierzasz składać wiele mebli tygodniowo, wybierz znaną markę i model o wysokim napięciu i pojemności Ah. Jeśli nie potrzebujesz dużej siły dokręcania, wybierz 3,6 do 4 V i moment dokręcania 5 Nm lub 7,2 V i co najmniej 10-15 Nm, jeśli potrzebujesz. Należy jednak pamiętać, że w tej drugiej sytuacji lepiej sprawdzi się profesjonalna wiertarko-wkrętarka. Sugerowana pojemność akumulatora to 1,5 Ah (najczęściej spotykana wartość). Pozwoli Ci to na dłuższą pracę, a jednocześnie sprawi, że Twoja wkrętarka akumulatorowa bosh nabierze nieco więcej wigoru!