Aktualności

Usługi lektorskie do nagrań produkcji reklamowych

Tworzenie skutecznych reklam jest w dzisiejszych czasach, przepełnionych ilością firm i ofert, jakie kierują one do swoich klientów, prawdziwą sztuką. Z roku na rok działy marketingowe dwoją się i troją, żeby wprowadzać na rynek przyciągające wzrok i słuch reklamy. Coraz większego znaczenia nabierają dobrze przygotowane spoty reklamowe, w których, co ważne, ogromne znaczenie ma nie tylko scenariusz reklamy, jej układ, forma, kolory, ale i głos lektora, który daną reklamę czyta. 

Usługi lektorskie https://kslektor.pl/ wybierane do nagrań do dużych kampanii są gruntownie prześwietlane, tak, by do konkretnego rodzaju produkcji dobrać najlepiej pasujący do niej głos. Niektóre spoty są przez potencjalnych klientów lepiej odbierane wtedy, gdy czyta je mężczyzna, a inne wówczas, gdy głos do filmu podkłada kobieta. Znaczenie ma tu również tembr głosu osoby czytającej, jej energia, umiejętność modulowania i dawkowania napięcia, a także wewnętrzna wiarygodność lektora. Żeby dobrać odpowiednie usługi lektorskie do konkretnej kampanii, marketingowcy muszą nierzadko prześledzić dziesiątki ofert i przesłuchać setki tzw. próbek głosów. Próbka głosu to krótkie nagranie przygotowane przez praktycznie każdego lektora i dostępne na jego stronie internetowej lub przesyłane w indywidualnym zapytaniu mailowym do klientów. Takie nagranie pozwala szybko zorientować się, jakimi możliwościami dysponuje dany lektor i ocenić, czy nada się do tej konkretnej produkcji.

Sprawdzając usługi lektorskie w internecie, należy również pamiętać o upewnieniu się co do doświadczenia danego lektora, sprawdzić, jakie dotychczasowe realizacje miał on na swoim koncie i jeśli to możliwe, dopytać jego wcześniejszych klientów o zadowolenie ze współpracy. Większość kampanii reklamowych organizowana jest w ściśle określonym czasie, wiec tutaj to lektor musi dopasować się terminami tak, by nie przekroczyć ich nawet o jeden dzień i przygotować dla zleceniodawcy podkład do przekazanej mu treści w dokładnie ustalonym terminie. Warto również wszystkie zasady współpracy spisać wiążącą umową.