Aktualności

Solidna i funkcjonalna bateria łazienkowa

Jaka designerska armatura łazienkowa będzie najlepsza? Jest to pytanie, na które można udzielić różnorakich odpowiedzi. Wybierając baterię do umywalki, czy też do łazienki, pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. Jednym z takich czynników jest rodzaj instalacji. Bateria ścienna dwutorowa polecana jest do miejsc, gdzie cała instalacja wykonana jest ponad ceramiką. Bateria sztorcowa, czy inaczej mówiąc stojąca, polecana jest do miejsc, gdzie instalacja wykonana jest poniżej poziomu umywalki lub prysznica. Skoro mowa już o takich bateriach łazienkowych, to warto od razu dodać informacje, że model stojący jest stosunkowo prosty w montażu. Na tyle, że amatorzy są w stanie poradzić sobie z tym w sposób samodzielny. Bateria ścienna jest nieco bardziej skomplikowana w montażu, dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie zamontowane w sposób prawidłowy – powierzmy to specjalistom.

Nie zapominajmy o tym, że designerska armatura łazienkowa powinna wykorzystywać nowoczesne, a co najważniejsze ekologiczne rozwiązania. O czym jest tu dokładnie mowa? Chociażby o tym, że nie będziemy zużywać tyle wody. W ostatnim czasie bardzo dużo się o tym mówi, dlatego starajmy się wybierać takie modele, które nawet w sposób intuicyjny pozwolą na mniejsze wykorzystanie tej wody. Szacuje się, że to bateria z jednym uchwytem pozwala na zmniejszenie zużycia nawet o 1/3. Kolejna zaleta takiej baterii to wygoda i komfort użytkowania.

Decydując się na baterię łazienkową nie można zapomnieć o tym, że designerska armatura łazienkowa musi być dopasowana do wanny, czy też umywalki swoją wielkością. Zasada jest chyba prosta i zrozumiała. Przykład? Do dużej umywalki, nikt nie wybierze baterii w mikroskopijnych rozmiarach. Pamiętajmy również o tym, aby nie przesadzić w drugą stronę. Jeżeli nie mamy pewności co do tego, jakie designerskie baterie umywalkowe będzie pasowała wielkością, pytajmy. Sprzedawcy bardzo chętnie nam odpowiedzą – o ile będziemy im w stanie przekazać informacje odnośnie wielkości umywalki, czy też wanny.