Aktualności

PROJEKTY KONSTRUKCJ BUDOWLANYCH

Wykonanie profesjonalnych projektów konstrukcji budowlanych wymaga ogromnej precyzji i umiejętności konstruktora. Duże znaczenie ma również program, z jakiego projektant będzie korzystał przy wykonywaniu projektu. Projekty konstrukcji budowalnych stanowią część większej całości, która składa się na finalny kształt realizacji.

Przy pierwszym podejściu do tworzenia projektu konstrukcji budowlanych może wydawać się, że każda czynność jest wysoce wyspecjalizowana i wymaga użycia osobnego narzędzia. Program do połączeń stalowych, program do obliczeń stali, czy wreszcie dobry program BIM, który pozwoli na pełną eksplorację korzyści, płynących z tego typu podejścia do projektów.

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama programów, które łączą w sobie walory techniczne z aspektami komunikacyjnymi i możliwością przechowywania informacji. Niekwestionowanym liderem w przypadku kompleksowego podejścia do projektów, a także doboru narzędzi wykorzystywanych przy pracy nad projektem jest SCIA.

Producent oprogramowania SCIA dołożył wszelkich starań do tego, aby stworzyć w pełni profesjonalne narzędzie, które będzie dla projektantów i konstruktorów wsparciem na wszystkich etapach pracy nad projektem, od momentu kreowania koncepcji, aż po oddanie inwestycji do użytku. Producent oferuje dostęp do wysoce wyspecjalizowanych narzędzi, jak chociażby Allplan Bridge, który dedykowany jest specjalnie pod tworzenie konstrukcji mostów. Możliwość posługiwania się wartościami parametrycznymi znacznie usprawnia proces całej realizacji, skraca czas pracy nad projektem, a także zmniejsza koszty ponoszone podczas wdrażania inwestycji.

Projekty konstrukcji budowlanych, które powstają przy użyciu odpowiedniego oprogramowania takiego jak właśnie SCIA, pozwalają na tworzenie spójnych i profesjonalnych koncepcji projektowych. Przy użyciu właściwego oprogramowania spada ryzyko wystąpienia nieodwracalnych błędów, które mogłyby zakłócić powstania budynku.