Aktualności

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ – ASPEKTY PRAKTYCZNE

Projektowanie wnętrz często jawi się jako dziedzina, w której ogromne znaczenie ma wysokie poczucie estetyki i zdolności artystyczne. Są to bez wątpienia aspekty, bez których projektowanie wnętrz jako dziedzina nie miała by racji bytu, a jej podstawy koncepcyjne zostałyby całkowicie zaburzone. Nie można jednak zapominać o całym zapleczu praktycznym i warsztacie, jaki musi posiadać projektant, aby jego prace były cenione, a przy tym mogły spełniać wysokie wymogi techniczne.

Poza tym, że projektant powinien odbyć długie lata praktyki, posiadać wiedzę teoretyczną, którą będzie potrafił zastosować w praktyce, najważniejszym elementem, który będzie świadczył o powodzeniu jego pracy będzie narzędzie, jakim zdecyduje się posługiwać. W pracowniach architektonicznych wszyscy projektanci pracują przeważnie na tych samych programach, które wykupione są na zasadach licencji opłacanej przez firmę. Problem polega na tym, że przy dużej ilości projektów ciężko o dokonywanie systematycznego rozeznania wśród nowoczesnego oprogramowania, które musi ulegać ciągłym udoskonaleniom i przemianom, aby móc w dalszym ciągu być kompatybilne z nowoczesnym środowiskiem pracy.

Jak wybrać odpowiedni program?

Wyboru dobrego programu z pewnością nie uda nam się dokonać szybko. Taki proces wymaga szczegółowego i skrupulatnego zapoznania się z szeroką ofertą, jaką przygotowali dla nas producenci oprogramowania. Nie powinniśmy trzymać się kurczowo oprogramowania, które jest na rynku już długi czas, jako jedynego słusznego wyboru. W ostatnim czasie w świecie nowych technologii pojawiły się naprawdę dobre rozwiązania dla projektantów wnętrz, które jakością i spektrum możliwości niczym nie ustępują dobrze znanym rozwiązaniom. Jednym z takich przykładów jest program ArchLineXP https://www.archline-polska.pl/projektowanie-wnetrz/ do projektowania wnętrz. Program jest dostępny w wersji podstawowej i zaawansowanej, co czyni go atrakcyjnym zarówno profesjonalistów jak i amatorów.