Aktualności

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA 3D

Projektowanie 3D pozwala na tworzenie realistycznych wizualizacji, które znacznie ułatwiają proces negocjacji na linii inwestor – wykonawca. Projekt, który obrazuje dokładnie wszystkie niezbędne szczegóły i detale projektu ma większą szansę na to, aby wcielenie go w życie obyło się bez ryzyka popełnienia poważnych błędów, które pociągną za sobą duże konsekwencje finansowe. Współczesny proces pracy nad projektem zakłada holistyczną współpracę przedstawicieli wszystkich specjalizacji, na wszystkich etapach tworzenia realizacji.

Przy wyborze odpowiedniego programu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Po pierwsze ważnym kryterium jest to, aby program miał zdolność do bezproblemowego pomieszczenia dużej ilości informacji, które odnoszą się do projektu. Najważniejszym założeniem tej funkcji jest to, aby wszystkie dokumenty związane ze zmianami wprowadzanymi do projektu były na bieżąco dostępne dla wszystkich uczestników realizacji.

Kolejną ważną kwestią jest to, aby komunikacja pomiędzy wykonawcą a inwestorem dawała obu stronom możliwość pełnego wglądu we wszystkie elementy projektu, bez względu na posiadany przez nich program cad. Program Ironcad i jego przeglądarka Ironcad Compose to doskonały wybór dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z tego, że sprawna komunikacja to kluczowy element na drodze do zakończenia realizacji z zadowalającym efektem dla obu stron. Odpowiednia komunikacja, która we właściwym czasie pozwoli na wyeliminowanie niepożądanych błędów to także oszczędność finansowa.

Ostatnim, ale równie ważnym aspektem, jaki powinien posiadać dobry program Cad 3D jest polityka licencyjna, która będzie dopasowana do potrzeb użytkownika oprogramowania. Coraz więcej producentów decyduje się na udostępnianie dostępu do programu w ramach comiesięcznej subskrypcji. Takie rozwiązanie ma kilka wad, a do najważniejszej z nich należy to, że nigdy nie staniemy się posiadaczem oprogramowania. Należy pamiętać o tym, że miesięczna opłata to dodatkowe koszty w budżecie firmy, które należy mieć na uwadze zawsze, nawet wtedy, kiedy firma ma przestój w prowadzeniu projektów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest możliwość wykupienia oprogramowania w ramach licencji wieczystej.