Aktualności

PROGRAM DO ARANŻACJI WNĘTRZ

Aranżacja wnętrz to dyscyplina, która wymaga bardzo dużego zmysłu estetycznego, ale także zdolności komunikacyjnej. Od dłuższego czasu zawód związany z projektowaniem i aranżacją wnętrz staje się coraz bardziej popularny, a jego specyfika nie jest już zarezerwowana jedynie dla architektów. Nie zmienia to jednak faktu, że osoba, która będzie prowadziła realizacje projektów z zakresu aranżacji wnętrz musi posiadać wiedzę z zakresu architektury, powinna być obdarzona dużą wyobraźnią przestrzenną, a także posiadać wysoce zaawansowane umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz powinien maksymalnie optymalizować czas pracy i usprawniać proces projektowania. Doskonałą opcją będzie oprogramowanie, które posiada bogatą bibliotekę modeli 3D, które w przypadku tworzenia realizacji, w których znajdować będzie wiele powtarzalnych elementów będzie można wykorzystać.

Program ARCHLine.XP jest coraz częstszym wyborem zarówno wśród osób, które z architekturą są związane od dłuższego czasu i osiągnęły pewien poziom biegłości przy obsłudze oprogramowania typu cad. Specjaliści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z projektowaniem i aranżacją wnętrz stawiają na prostotę i intuicyjność, dlatego oni także bardzo często wybierają, który umożliwia pracę w oparciu o BIM.

Dobry program do projektowania wnętrz 3D musi być wyposażony w dobry silnik renderujący, który pozwoli w szybkim czasie przenieść wizualizację do wersji fizycznej. ARCHLine.XP live to silnik renderujący najnowszej generacji, który daje możliwość renderowania plików z czasie rzeczywistym. Producenci oprogramowania zadbali o to, aby zmiany w projekcie mogły być wprowadzane na bieżąco, a projektant miał szansę przedstawić projekt klientom i tym samym ułatwić im decyzję zakupową.

Możliwość wykorzystywania potencjału, jaki daje BIM czyli modelowanie informacji o budynku i tworzenie zapisu cyfrowego odnośnie realizacji, gromadząc całą dokumentację w jednym miejscu otwiera zupełnie nowe możliwości także dla osób, które zajmują się projektowaniem wnętrz. Wsparcie specjalistów z zakresu hydrauliki czy instalacji elektrycznych może okazać się nieocenione. Możliwość ścisłej współpracy na wszystkich etapach realizacji eliminuje ryzyko wystąpienia błędów i negatywnych konsekwencji finansowych.