Aktualności

Płatne czy darmowe tworzenie stron www?

W poszukiwaniu dobrej oferty, dzięki której powstanie nasza pierwsza, własna strona internetowa, trafić możemy na dwa główne rodzaje propozycji do rozważenia. Po pierwsze będzie to darmowe tworzenie stron www oparte na różnego rodzaju gotowych systemach czy kreatorach stron, a po drugie, rozwiązania płatne, w ramach których nasza www zostanie zaprojektowana od zera i wykonana przez profesjonalistów stawiających na najwyższe standardy swojej pracy. Którą z tych opcji wybrać i czym one się różnią?

Darmowe tworzenie stron www to opcja, która kusi z racji tego, że jest pozbawiona kosztów. W tym rozwiązaniu nie musimy nic płacić za stronę, wystarczy tylko poświęci trochę czasu na jej wykonanie w ramach gotowego systemu stron bezpłatnych. Warto jednak wiedzieć, że ta opcja niesie za sobą wiele ograniczeń i późniejszych problemów. Mniejsza pojemność strony, wolniejsze jej ładowanie się, trudności w pozycjonowaniu, gorsze traktowanie przed google a także strach o to, że ktoś wyłączy wtyczkę i serwis z gotowymi, darmowymi strona po prostu zniknie.

Odpłatne tworzenie stron www to opcja, za którą wprawdzie trzeba zapłacić, ale otrzymuje się w zamian absolutnie unikatową, dopasowaną do potrzeb i spersonalizowaną stronę www. Takie witryny nie są zależne od widzimisię twórcy “gotowego serwisu”, są lubiane przez algorytmy google, ładnie się indeksują w wynikach wyszukiwania i nie trzeba projektować ich osobiście. W tym przypadku wystarczy wybrać odpowiednią agencję marketingową tworzącą strony www i to jej pracownicy wykonają całą witrynę od A do Z, zgodnie z potrzebami właściciela firmy i jego pomysłami.