Aktualności

Odzyskiwanie danych z telefonów – jak się je przeprowadza?

Uszkodzenie telefonu najczęściej wiąże się także z brakiem możliwości dostępu do zgromadzonych na nim danych. Jednocześnie wielu z nas trzyma tam ważne dla siebie pliki, które mogą okazać się kluczowe w szkole, pracy bądź życiu osobistym. Dlatego też dobrze jest wiedzieć w jaki sposób można przeprowadzić odzyskiwanie danych z telefonów. Są różne metody, od takich które wykonamy w domu samodzielnie, do bardziej skomplikowanych. Te drugie możliwe są do wykonania jedynie w profesjonalnych serwisach GSM.

Zazwyczaj problemem jest to, że telefon upadnie na ziemię i uszkodzeniu ulegnie wyświetlacz lub panel dotykowy. Wtedy nie możemy w żaden sposób dostać się do smartfona by w jakiś sposób przesłać z niego ważne pliki na inne urządzenie lub do komputera. Na szczęście wiele urządzeń oferuje tryb awaryjny, który umożliwia podłączenie telefonu np. do laptopa i przesłanie danych w ten sposób. Ten sposób na odzyskiwanie danych z telefonów jest jednak możliwy tylko wtedy, gdy nie ustaliliśmy hasła zabezpieczającego.

Poważniejsze uszkodzenia, które uniemożliwiają uruchomienie urządzenia, wymagają interwencji serwisu GSM. Na szczęście w Polsce znajdziemy mnóstwo doskonałych fachowców, którzy przeprowadzają odzyskiwanie danych z telefonów. Potrafią oni dostać się do danych nawet wtedy, jeżeli płyta główna jest zniszczona, np. poprzez zalanie lub upadek smartfona z dużej wysokości. Dlatego też gdy doszło do takiej sytuacji, najlepiej od razu zgłośmy się do dobrego serwisu. Czas jest ważny zwłaszcza wtedy, gdy urządzenie zostało zalane.