Aktualności

Napędy do bramy i ich rodzaje

Napędy do bramy to odrębnymi słowy siłowniki oraz procesy rządzące, zapewniające otwieranie bramy bez zastosowania siły fizycznej. Napęd do bram gwarantuje w pełni unowocześnioną pracę i poprawia komfort użytkowy. W propozycjach wytwórców odnajdziemy napędy do rozsuwanych oraz skrzydłowych bram ogrodzeniowych i do automatycznych bram garażowych. Zatem, jakie wyróżniamy obecnie profesjonalne napędy do bramy?

Typy bram natomiast typy napędów

Nowoczesne innowacyjne wyjścia pozwolą na umieszczenie napędu do wszelkiego typu bramy. Mogą zatem być to napędy do bramy skrzydłowej jak również napędy do bram rozsuwanych. Należy jedynie wybrać je dobrze parametrami, by pracowały długo oraz bezawaryjnie. Należałoby jednak w takich sytuacjach skorzystać z fachowej pomocy, dzięki temu zapobiegniemy kolejnych wydatków czy potencjalnych usterek. W bramach rozsuwanych siłowniki wielokrotnie działają na kołach zębatych, jednak owe skrzydłowe na przykład na siłownikach z napędem śrubowym.

Napędy do bram skrzydłowych – typy

Dobór napędu do bramy uchylnej nie jest ciężki – w zasadzie starczy jeden typ. Jednak w wypadku bram skrzydłowych jest to znacznie bardziej złożone. To niezwykle popularny typ bram, jednak jednocześnie wybranie dobrej automatyki jest w tymże przypadku najtrudniejsze. Więc także siłowniki do bram skrzydłowych są w paru typach. Najtańszy napęd do bramy dwuskrzydłowej jest wsparty na podstawie systemu hydraulicznego czy ślimakowego. Niewielkie ceny w żadnym przypadku nie znaczą niższej klasy.