Aktualności

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Pewnie Cię rozczarujemy, bowiem nie ma materacu idealnego. Wiadomo, że dla każdego z nas określenie “idealny” oznacza całkiem coś innego. Właśnie dlatego najważniejsze jest testowanie indywidualne każdego modelu. Materace do łóżka nie mogą być kupowane “w ciemno. Dobrego materaca nie da się kupić z polecenia. Zanim dokonamy zakupu musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Materace do łóżka należy przede wszystkim testować. Chodzi o to, aby się położyć na każdym modelu oraz sprawdzić, jaki jest wygodny. Jeśli kupujemy w sieci materac, to należy przynajmniej dokładnie zapoznać się z opisem oraz poszukać możliwie największej liczny możliwości doboru jego twardości.

Warto także wiercić się. O co w tym chodzi? Gdy sprawdzamy każdy z materacy należy na nim się położyć w swojej ulubionej pozycji. Powinna to być pozycja, w której zasypiamy oraz, w której się budzimy najczęściej. Spróbujmy na materacu się przewrócić z pleców na każdy bok. Czy jest nam wygodnie? Jeśli tak, to oznacza to nic innego jak to, że jesteśmy już na dobrej drodze.

W ostatnim kroku niezmiernie ważne jest to, aby zrobić test tak zwanej “płaskiej ręki”. Jeśli możesz włożyć swobodnie płaską dłoń pomiędzy płaszczyznę danego materaca a swoje plecy i nam zostaje jeszcze sporo miejsca, to materac jest najprawdopodobniej po prostu zbyt twardy. Jeśli tego nie możesz wcale zrobić, to oznacza to, że leżymy na za miękkim modelu. Ręka idealnie powinna “pasować” do przestrzeni pomiędzy samym materacem a lędźwiami. Zobacz https://zamowmaterac.pl