Aktualności

Moda na oryginalne fotele wiszące

Wśród ciekawych i zaskakujących dodatków ogrodowych i mieszkaniowych, które w ostatnich latach cieszą się wyjątkową popularnością Polaków, prym wiodą m.in nietuzinkowe fotele wiszące. Ich specjalne wykonanie i wizualna atrakcyjność, sprawiają, że tego rodzaju fotel chciałby mieć niemal każdy, tylko po to, żeby móc się w nim relaksować nawet kilka minut dziennie. Wygoda foteli tego typu jest opiewana licznymi opiniami klientów, ale i artykułami dotyczącymi interesujących sposobów na relaks we własnym mieszkaniu. Można powiedzieć, że takie meble to już prawdziwa moda!

Czar wiszących foteli – co nas w nich urzeka?

Fotele wiszące szturmem wdarły się do czołówki zakupowej sklepów meblowych i z miesiąca na miesiąc obserwuje się coraz większe zainteresowanie nimi klientów. Urzeka nas w nich kilka prostych rzeczy: nowoczesna forma, która nie zajmuje miejsca na podłodze w mieszkaniu, możliwość relaksującego bujania się w fotelu, wizja drzemki przy miłym otuleniu się poduszkami wciśniętymi do fotela oraz atrakcyjność wizualna. Wiele osób posiadających taki mebel, przyznaje, że uwielbia odpoczywać w nim po pracy, a nawet piętnaście minut bujania się, potrafi wybitnie ich odprężyć. Klienci doceniają ich wygodę, odciążanie kręgosłupa, kołysanie i możliwość zrobienia sobie w nich pięknego zdjęcia. Wszystkie te rzeczy, na pierwszy rzut oka bardzo prozaiczne, okazały się jednak prawdziwym hitem, bo do zakupu takich foteli ustawiają się dzisiaj setki osób.

Fotel do mieszkania czy do ogrodu?

Dobrze jest wiedzieć, że fotele wiszące można nabyć zarówno w opcji montażu do własnego mieszkania, jak i jako fotele ogrodowe. Producenci szybko zauważyli duże zainteresowanie klientów tymi meblami, dlatego podsuwają na rynek coraz to nowe opcje, które dosłownie inspirują. Osoby marzące o bujaniu się w mieszkaniu, mają do dyspozycje fotele podwieszane na suficie, w rogu salonu czy montowane na hakach między jedną a drugą ścianą sypialni. Posiadacze ogrodów i tarasów, bez problemu kupię fotele wolnostojące, na konstrukcjach do których są one podwieszone, albo z gotowymi hakami do zamontowania np. pod tarasową wiatą, pergolą czy na ogrodowej antresoli. Pomysłów i możliwości jest mnóstwo!

Podczas wyboru fotela dobrze jest zwrócić uwagę na jego wizualne dopasowanie do reszty pomieszczenia lub do ogrodowej przestrzeni, tak aby całość wyglądała spójnie i była utrzymana w podobnej, niedrażniącej oczu kolorystyce. Dodatkowo do foteli wiszących można dobrać kolorowe poduszki, koce czy ciepłe pledy.