Aktualności

Jakie mamy do wyboru bagażniki rowerowe do samochodu?

Na rynku mamy dostępny bagażnik rowerowy, który jest montowany na dachu. Jednak mamy także dostępne przeróżne inne rozwiązania. Bardzo dużą popularnością cieszą się uchwyty, które są instalowane na haku. Bagażnik rowerowy lepszej klasy mają bardzo szeroki zakres regulacji, który gwarantuje lepszy dostęp do bagażowej przestrzeni w samochodzie. Za jakość musimy jednak płacić.

Produkt z naprawdę dobrych komponentów wyceniany jest nawet na pięć tysięcy złotych. Za te, które są najtańsze musimy zapłacić trzysta do czterystu złotych. Zaletą bagażników tego typu jest sama łatwość montażu i niewielki wpływ na sam opór powietrza, który się przekłada na znacznie wyższe zużycie paliwa. Jednak musimy pamiętać o bagażu dodatkowym podczas zawracania czy też podczas wykonywania manewru cofania.

Na rynku znajdziemy także bagażnik rowerowy, który się przytwierdza do pokrywy kufra. Musimy się liczyć w takim przypadku z wydatkiem między pięćset a dwa tysiące złotych. Uchwyty się sprawdzają idealnie w hatchbackach, SUV-ach, sedanach oraz kombi. Rowery poprzecznie zamontowane do kierunku jazdy podnoszą znacznie jego wysokość oraz ograniczają widoczność do tyłu.

Z pomocą jednak przyjdą kamery cofania czy też czujniki parkowania. Należy także uważać podczas montażu na bardzo delikatny lakier karoserii podatny na wszelkie uszkodzenia. Do wad takowego rowerowego bagażnika zalicza dostęp do ładunkowej przestrzeni.

Jak widać możliwości jest naprawdę sporo. Wystarczy przeanalizować swoje potrzeby, wymagania oraz model samochodu. Na pewno znajdziemy model bagażnika wręcz idealny.