Aktualności

Jaki bagażnik samochodowy wybrać?

Fakty są takie, że coraz więcej Klientów decyduje się na nowoczesne bagażniki samochodowe. Masz podobne plany? Na co się w końcowym rozrachunku zdecydować?

Sposób montażu

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bagażniki samochodowe mogą być zainstalowane (kolokwialnie rzecz ujmując) na kilka rozmaitych sposobów. Ważne jest generalnie to, by wybrać najlepszy, optymalny wariant. Dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale także to, że rowery w czasie transportu nie zostaną w ogóle uszkodzone itp. Jakie opcje są tutaj dostępne? Warto wiedzieć, że bagażnik samochodowy może być zamontowany na przykład na dachu konkretnego samochodu. Na co jeszcze można się zdecydować? Wyodrębniamy jeszcze trzy inne, najczęściej stosowane opcje. Bagażnik samochodowy może być zamontowany także na tylnej klapie. Niektórzy zaś decydują się na sprzęty, które są instalowane na kole zapasowym albo ewentualnie tylnych drzwiach. Jak widać, opcji na tej płaszczyźnie nie brakuje. To jednak nie koniec dostępnych wariantów. Wszak można także kupić bagażnik samochodowy do zamontowania na haku. Są to tak zwane elementy platformowe.

Najważniejsze parametry

Wybór bagażnika pod kątem sposobu montażu jest bardzo istotny. Na skutek tego jazda będzie płynna i bezpieczna. W takiej sytuacji nie ma możliwości, by rowery spadły i się uszkodziły itp. Musisz jednak zwracać uwagę także na kilka innych kwestii. Chodzi o kluczowe parametry. Co jest szczególnie ważne w ramach tego zagadnienia? Na pewno udźwig. Oczywiście, przewożone rowery nie mogą przekraczać tej wartości. Co jeszcze trzeba sprawdzić? To maksymalna liczba rowerów, która może być zamontowana na przykład na dachu konkretnego pojazdu. Innymi istotnymi parametrami są zaś masa i dopuszczalna średnica ramy danego roweru.