Zycie i Styl

Jak nosić się do pracy – stylowo i profesjonalnie?

Choć często myślimy inaczej – naprawdę nie ma powodu, aby wydawać majątku na to, co zakładasz do pracy. W większości środowisk biznesowych będziesz doskonale wyglądać ubrana w dopasowane sukienki biznesowe, ciemne buty i jednolity sweter lub marynarkę.

Od czego zacząć komponowanie garderoby do pracy?

Nigdy nie pomylisz się, gdy postawisz na kreację w spokojnych kolorach, takich jak:

  • bordowy,
  • ciemnoniebieski,
  • ciemnozielony,
  • brązowy,
  • czarny.

Najbardziej preferowany styl w biurze to po prostu subtelny, dobrze skrojony outfit. Krzykliwe wzory są uważane za tandetne w miejscu pracy, ale doceniane są jakość kroju i tkaniny dobrego gatunku, które znajdziesz w ofertach sukienek w miejscach takich jak https://butiklalala.pl/sukienki.

Jak dodać do biznesowej sukienki nieco charakteru?

Aby nadać kreacji nieco bardziej osobisty charakter, możesz dodać elegancki szalik z jedwabiu lub wełny, przyciągającą wzrok (ale nie krzykliwą) marynarkę lub prostą biżuterię, taką jak srebrny wisiorek lub ładny zegarek. Kolorowe oprawki okularów są również uważane za dobry sposób na spersonalizowanie wyglądu i sprawią, że nawet tak bardzo minimalistyczna sukienka, jak sukienka basic prążkowana ciemna zieleń Stron będzie wyglądać interesująco, ale nie przesadnie. Kobiety na kierowniczych stanowiskach zwykle noszą drogie dzianinowe sukienki i chętnie łączą je z drogimi akcesoriami.

Jak dopasować sukienkę do pracy w zależności od pogody?

Jeśli lubisz nosić sukienki i spódnice, możesz to robić codziennie i przez cały rok – uwzględniając jednak warunki pogodowe i inne czynniki, jak to w jaki sposób dojeżdżasz do pracy. Dla przykładu, jeśli jesteś fanką „zielonego” transportu i zdecydowałaś się na dojazdy na rowerze – dla Twojej garderoby oznacza to, że sukienki do pracy, jakie będziesz nosić powinny być dość luźne i o długości midi. Jeśli docierasz pieszo, czy samochodem – możesz sobie pozwolić na nieco krótsze sukienki, ale zakładając do nich rajstopy. Tu nie chodzi nawet o skromność, a bardziej o ciepło – jeśli mowa o ubieraniu się do pracy w okresie jesienno-zimowym.

Jakie buty dopasować do biurowej sukienki?

Wysokie obcasy nie będą dobrym dopełnieniem takiego stroju, jak zresztą wszelkie inne buty, w których trudno jest chodzić przez 8 godzin dziennie. W środowisku biurowym wysokie platformy mogą być uważane za niewygodne (niepraktyczne) i nie będą w związku z tym dobrym wyborem dla rozsądnych kobiet, znawczyń mody. Obcasy są szczególnie zdradliwe na nierównych cegłach lub bruku, które wciąż można znaleźć na wielu polskich ulicach. Zresztą do kreacji takich jak sukienka prążkowana dopasowana z paskiem kremowa Prosecco – dobrze będą się prezentować również czółenka na zdecydowanie symbolicznym obcasie.

Jak wykończyć elegancki outfit do pracy?

Makijaż do pracy powinien być lekki i naturalny, a ich fryzury proste. Tym bardziej, że Polska jest bez względu na porę roku dość wietrznym, deszczowym krajem – więc pięknie pomalowana twarz lub skomplikowana fryzura, z którą wychodzisz z domu, mogą nie dotrzeć do celu w takim stanie. Po co więc marnować czas ryzykować? Natomiast dobrym dopełnieniem biurowej sukienki będzie posiadanie wysokiej jakości płaszcza lub kurtki, które z racji zmiennej pogody w Polsce sprawdzą się w przeważającej części roku, nie tylko zimą, czy jesienią.