Aktualności

Czy cechuje się dobry program do warsztatu samochodowego?

Podczas poszukiwania odpowiedniego dla firmy zajmującej się naprawami samochodów systemu programistycznego, dobrze jest uważnie skupić się na pewnych szczególnych cechach, które takie oprogramowanie powinno posiadać. Im więcej będzie miało ono praktycznych opcji ułatwiających pracę w warsztacie i zarządzanie jego zasobami, tym większe przyniesie zmiany w przedsiębiorstwie, co może się również przełożyć na jego zyski.

Podstawowy program do warsztatu samochodowego to rozwiązanie kompleksowe, które łączy w sobie wiele różnych cech. Są to np. przyspieszona obsługa magazynowo – sprzedażowa, lepsze zarządzanie częściami do napraw, jakie firma ma aktualnie na stanie, szybsze inwentaryzacje, nadzór nad pracownikami i czasem ich pracy, wystawianie faktur z możliwością ich automatycznej wysyłki do klientów, wystawianie korekt do faktur, internetowa obsługa powiadamiająca klientów o aucie czekającym do odbioru itd.

Program do warsztatu samochodowego powinien łączyć w sobie zarówno nowoczesne możliwości dające pracownikom intuicyjny wgląd do panelu i możliwość edytowania w nim zmian, zgodnie z uprawnieniami do danego stanowiska, jak i sprawiać, że sama obsługa klienta będzie szybsza i nie będzie wymagała wypełniania stu pól formularzy, podczas których klient czekając na naprawę samochodu straci cierpliwość i nie będzie już chciał korzystać z usług warsztatu. Atutem takiego oprogramowania będzie też audiowizualna prezentacja naprawy wpływająca na wiarygodność firmy i większe zaufanie klientów.